O nas - Bajkowy Dwór

Przejdź do treści

Menu główne:

Przedszkole „Bajkowy Dwór” w Kórniku działa od września 2011r. Marzeniem założycieli było utworzenie przedszkola, które będzie miejscem stwarzającym dziecku warunki i możliwości rozwoju fantazji, aktywności w eksplorowaniu otaczającego świata oraz kształtowaniu i rozwijaniu indywidualnych uzdolnień.

 

Wizja przedszkola zakłada ponadto, iż ma być to miejsce, które dzieci akceptują, postrzegają jako azyl bezpieczeństwa i radosnego dzieciństwa. Grupy przedszkolaków nie przekraczają 15 osób, dając tym samym możliwość indywidualizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego.


Budynek przedszkola „Bajkowy Dwór” jest zaprojektowany i realizowanym z myślą o edukacji małych dzieci. Nowy budynek, wybudowany w całości z cegły klinkierowej posiada wentylację nawiewno-wywiewną sterowaną komputerowo, czynną 24 godziny na dobę. Poza tym z myślą o zdrowiu milusińskich zamontowano również filtry przeciwpyłowe oraz antyalergiczne. Pastelowa kolorystyka, przestronne i słoneczne pomieszczenia stwarzają komfortowe warunki do zabawy i nauki.

 

Funkcjonalny i estetyczny budynek, przestronny plac zabaw oraz duży parking przed przedszkolem, to tylko mały krok do budowania przyjaznej dzieciom i rodzicom atmosfery.  O ciepły i dobry klimat troszczą się wszyscy pracownicy przedszkola. Kadra pedagogiczna o wysokich kwalifikacjach, z doświadczeniem w pracy z dziećmi, o ogromnym zaangażowaniu dba by dzieci były wesołe, otwarte na świat i gotowe do poznawania otaczającego je świata.

 

Przedszkole zapewnia wychowanie i opiekę dzieci od lat 2,5 do 6 lat.

 

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 do 16:30

 
Copyright 2017. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego